Inhoud les
De leerlingen worden bij de entreebalie ontvangen en starten de les door goed om zich heen te kijken. Hoe ziet het museum er vanbinnen eigenlijk uit? Wat is er te zien? Dat soort vragen worden er gesteld. We bespreken wat er allemaal in een museum gebeurd.
Daarna gaan de leerlingen zowel in onze vaste tentoonstelling Van Neanderthaler tot stedeling als in de wisseltentoonstelling Mystiek – Rituelen. Verstilling. Extase. samen kijken naar verschillende vormen van kunst. Bijvoorbeeld: bouwkunst, versiering op steen of aardewerk, schilderijen en ruimtelijke kunst. Bij elk onderdeel volgt een korte verwerking door middel van een doe-opdracht of een vraag-leergesprek waarbij er gebruik wordt gemaakt van de Visible Thinking in the Museum (VTM) methode. Dit is een flexibele structuur voor het verkennen en bespreken van een grote verscheidenheid aan collectie waarin de betrokkenheid en observatie van leerlingen centraal staat.
De les wordt afgesloten met een verwerkingsworkshop waarbij de leerlingen met kleuren gaan toveren” samen zal hun werk één groot kunstwerk vormen waarbij een kunstwerk uit onze tentoonstelling Mystiek het uitgangspunt is.
