Dé ontmoeting voor archeologen en liefhebbers

Limburgse Archeologie Dag 2025 (uitverkocht)

zaterdag 5 april 2025
zaterdag 5 april 2025
Scroll

Op zaterdag 5 april 2025 vindt in het Limburgs Museum alweer de vijftiende Limburgse Archeologie Dag plaats.

De Limburgse Archeologie Dag is de jaarlijkse ontmoeting voor archeologen, beleidsmakers en geïnteresseerden, als professional of liefhebber. De vijftiende Limburgse Archeologie Dag begint op 5 april om 10:00 uur. Het programma duurt tot 17:00 uur.

Het belooft een divers archeologisch programma te worden met lezingen over een prehistorisch verdedigingswerk, Bronstijd loodisotopen, Romeins en Merovingisch Heel en nog veel meer! Ook de geliefde Archeologiequiz, de uitreiking van de Guillonpenning, de verkiezing van de Limburgse Topvondst én de archeologiemarkt staan dit jaar weer op het programma.

Boekenruiltafel en PAN registratietafel

Ook dit jaar is er weer een archeologische boekenruiltafel, waarbij deelnemers hun oude archeologieboeken achter kunnen laten en kunnen ruilen met de exemplaren van andere deelnemers. Neem dus je oude archeologieboeken mee!

Er zal ook een registratietafel van Portable Antiquities of the Netherlands (PAN) aanwezig zijn, dus mocht je nog archeologische vondsten hebben liggen die nog gemeld en geregistreerd kunnen worden, neem ze dan mee!

Deelnemen?
De Limburgse Archeologie Dag is uitverkocht. Het is helaas niet mogelijk om op 5 april nog een ticket aan de balie te kopen. We werken uitsluitend met vooraf gekochte e-tickets.

Programma

10.00  Ontvangst en inschrijving
10.45  Opening
10.55   Xavier van Dijk: Vuur! Rood ijzer en zwart houtskool in een middeleeuws economisch productiegebied tussen Well en Aijen.
11.15    Maurice Janssen: Wat weten we over de vicus in Heel in de laat-Romeinse en Merovingische tijd?
11.30  Uitreiking Guillonpenning 2025
11.50  Top 5 verkiezing van de Limburgse topvondst van afgelopen jaar.
12.00  Grote archeologiequiz

12.15   Lunch

13.30  Mirjam Brouwer: Archeologisch onderzoek rond de A73 in Venray: Een grafveld, een nederzetting en een prehistorische verrassing.
13.50  Nina Magdelijns en Rex Brandsma: Bijzondere Lineair Bandkeramische archeologie in het kabeltracé Born-Graetheide.
14.10   Petra Driesen: Neolithische ontdekkingen in Maaseik en Kessenich.

14.30   Pauze

15.00  Liesbeth Theunissen: Nieuwe verhalen uit het loodisotopenproject. Over de herkomst van kopererts en uitwisselingsnetwerken in de bronstijd.
15.20   Yannick Raczynski-Henk: Baantjes trekken in het Paleolithicum. Waarom het nieuwe zwembad in Geleen van groot belang is voor ons begrip van de vroegste bewoning van het Limburgs lössgebied.
15.40  Finale grote archeologiequiz en afsluiting
16.00  Borrel

17.00   Einde programma